Инициативата е на Великотърновското дружество на СБЖ
Официалното откриване на площад "Журналист" ще е на 11 май, от 9,30 ч. Мястото, което беше именувано в края на месец май, се намира пред ПХГ "Св. св. Кирил и Методий". Денят е и патронен празник на училището. То е единственото у нас, в което се изучава "Журналистика" в среден курс.
Церемонията включва актьорска възстановка на създаването, на първата телеграфна агенция у нас във Велико Търново, през 1886 г. Тя ще бъде разиграна на фона на арт-инсталацията "Бюрото на журналиста", изработена от Община Велико Търново, по идея на Великотърновското дружество към Съюза на българските журналисти, и ще бъде символ на площада.
За откриването е поканен президентът на България Илияна Йотова.
За церемонията специално пристига делегация от Южна Корея, съставена от управляващите Корейската асоциация на журналистите.
Делегацията ще води от домакина на южнокорейските гости председателят на УС на СБЖ Снежана Тодорова.
Copyright © 2022
Съюз на българските журналисти. Изработка ApplaDesign.