Севда Шишманова е в болница след катастрофа по пътя Варна-Добрич, няма опасност за живота ѝ

  • 23.07.2024
  • vesti.bg
Севда Шишманова. Снимка: 24chasa.bg

Известната журналистка Севда Шишманова е катастрофирала на пътя Варна – Добрич след Аксаково, а автомобилът ѝ се е обърнал по таван. Това съобщиха пред "Фокус" от ОДМВР - Варна.

Пътният инцидент е станал вчера около 20:50 часа, посочва vesti.bg. По данни на полицията Шишманова е шофирала с несъобразена скорост, при което колата излязла от пътя на десен завой. При инцидента автомобилът се обърнал по таван.

Шишманова е била откарана в спешното отделение на МБАЛ "Св. Анна" във Варна. Вследствие на катастрофата тя  е с контузия на шията, на гръдния кош и комоцио, но без опасност за живота. При инцидента няма други пострадали.

Резултатът от тестовете за алкохол и наркотици ще станат ясни в следващите дни, както и причината за катастрофата.

Севда Шишманова има професионален опит в новините, актуалните и публицистични предавания на БНТ 1. Тя е политически репортер, международен кореспондент, коментатор, ръководител на екип и автор на документални филми.

Севда Шишманова е била член на Управителния съвет на БНТ(2004 - 2010 г.).  От 2010 до ноември 2017 година е била програмен директор на канал БНТ 1.