Португалски спортен журналист с изкълчено рамо след сблъсък с фенове

  • 19.06.2024
  • sicnoticias.pt
Нуно Перейра

Спортният журналист Нуно Перейра от португалската телевизия SIC е с изкълчено рамо след сблъсък с фенове на националния футболен отбор преди мача му с тима на Чехия на Европейското първенство по футбол в Германия.

За случилото се съобщи в свой репортаж самата телевизия SIC. Без да е ясна причината, на излъчените кадри се вижда как фенове, събрали се пред хотела на португалските национали, за да ги приветстват през загражденята, докато те се качват с автобуса си преди мача с чехите, внезапно започват да се карат помежду си и да блъскат някакъв човек.

Това е именно пострадалият журналист Нуно Перейра, който в един момент отлита към метален стълб и там явно наранява рамото си. Той е бил откаран в болница.

От SIC уверяват, че техният репортер не е бил агресивен към феновете и не им е давал повод да го атакуват. Заради инцидента Португалската футболна федераця извести, че журналистите вече ще бъдат настаняване в хотели, където фенове няма да бъдат допускани.

 

Свят