В зората на бурния и превратен за българския народ ХІХ век е роден и Димитър Николов Паничков. Точната дата не е известна, но се смята, че е някъде около 1810 г.
Симеон Радев отбелязва в „Лица и събития от моето време": „Еднъж, на един прием в Двореца, на който аз за голямо мое учудване бях поканен – тогава аз бях още журналист – царица Елеонора ми каза: „Желанието на царя е да не продължавате „Строителите".
На 2 април т.г. се навършвиха 110 години от рождението на моя баща, съидейник и приятел, академик Владимир Евтимов Топенчаров (1905-1997). Не са толкова много 92 години. Но той ги изживя интензивно и пълноценно - до края.
Кучешки занаят - може и да не можеш, но никой не те пита. Това казва за журналистиката една от най-умело оцеляващите личности в българската история - Димо Казасов.
Снежана Тодорова е новият председател на Съюза на българските журналисти. Решението взеха в края на миналата седмица на отчетно-изборното събрание на организацията, в която членуват 4173 събратя от медиите.
Действащ министър-председател на България е покосен от куршум днес преди 108 години. Такава трагедия се разиграва на 11 март 1907 г. (по стар стил 26 февруари) в близост до Софийския университет.
Имало едно време през 1894 г. дванайсет швейцарски учители по физическо възпитание, които идват у нас по покана на министерството на просвещението и донасят в България съвременния спорт.
За да посрещнем Арабската пролет в Египет, с оператора Огнян Кръстев от ТВ7 пристигнахме в Кайро на 2 февруари 2011 г., седмица, след като протестите превзеха цялата държава.
Един от акцентите на Яворовите януарски дни в Чирпан бе дискусия, посветена на Пейо Яворов като журналист. За публицистичните текстове на поета говориха доц. Димитър Михайлов от Великотърновския университет и проф. Михаил Неделчев.
Днес данните за тиражите на вестниците у нас са доста относителни. А друг е въпросът и каква част от напечатаното реално се продава.
Copyright © 2022 Съюз на българските журналисти. Изработка ApplaDesign.